| নাম | পাওয়ার ডিস্ট্রিবিউশন লাইন 69KV এর জন্য অষ্টভুজাকার বৈদ্যুতিক ইস্পাত নলাকার মেরু |
|---|---|
| নকশা | 69KV |
| উচ্চতা | 25FT 30FT 40FT 45FT |
| Thickenss | 2.5 মিমি 2.75 মিমি 3 এমএম |
| ডিজাইন লোড | 500 কেজি 750 কেজি |
| Height | 8M |
|---|---|
| Usage | sub stational distribution line |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Standard | Pakistan Standard |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |
| Style | galvanization |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole Round tapered octagonal power galvanized metal tubular power utility poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Usage | High Voltage Transmission Lines |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Height | 30FT |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| মূল্য মেয়াদ | এক্সডাব্লু, এফওবি, সিএফআর বা সিআইএফ |
|---|---|
| এতে অভ্যস্ত হয়ে | / -2% |
| পৃষ্ঠতল চিকিৎসা | গরম ডুব গ্যালভেনাইজেশন |
| প্যাকেজ | প্লাস্টিকের কাগজ বা ক্লায়েন্টদের প্রয়োজনীয়তা অনুসারে। |
| উপাদান | জিআর 65, কিউ 345, এস 500 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal,Columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |