| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | straight pole / tensile pole / turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Type | straight pole / tensile pole / turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| type | polygonal or conicla high voltage Steel Power Pole Electrical Power Pole for transmission line |
|---|---|
| welding | AWS D1.1 |
| galvanization standard | ASTM A123 |
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| পণ্যের নাম | GR50 গুণমানের গ্যালভানাইজড স্টিল পাওয়ার বৈদ্যুতিক ইউটিলিটি পোল |
|---|---|
| শক্তি | 69KV |
| উপাদান | GR50 |
| সারফেস ট্রিটমেন্ট | হট ডিপ গ্যালভানাইজেশন |
| ওয়েল্ডিং স্ট্যান্ডার্ড | AWS D 1.1 |
| Height | 11M |
|---|---|
| Pole material | steel plate |
| Minimum yield strength | 460mpa |
| Usage | electric power transmission line |
| Connection Type | burial or flange type |
| পণ্যের নাম | পাওয়ার নলাকার ইস্পাত গঠন বৈদ্যুতিক ট্রান্সমিশন পোল 33kv লাইন অ্যারে টাওয়ার |
|---|---|
| ডিজাইন | গ্রাহক ডিজাইন |
| উচ্চতা | 25FT-70FT |
| ভোল্টেজ, বৈদ্যুতিক একক বিশেষ | 69kv |
| চিকিৎসা | অ্যাসফল্ট |
| Height | 7 M |
|---|---|
| Shape | Conical |
| Minimum yield strength | 460mpa |
| Usage | low voltage electric power transmission |
| Thickness | 2.75mm |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Power Line |
| Design | Customized |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Thickness | Average not less than 86um |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Power Line |
| Design | Customized |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Thickness | Average not less than 86um |