| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climbing Rung |
| Minimum yield strength | 460 mpa |
| Height | 25ft |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth rod |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |
| প্রকার | সোজা মেরু, প্রসার্য মেরু, পাল মেরু |
|---|---|
| আদর্শ | ASTM A 123 |
| শক্তি | 10kV ~ 550kv |
| মেরু ডিজাইন | 8 গ্রেড এর ভূমিকম্পের বিরুদ্ধে |
| ডিমেনিস্টেশন এর টর্লেন্স | - ২% |
| শক্তি | 10kV ~ 550kv |
|---|---|
| ডিমেরেন্সের টরলান্স | -2% |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| পৃষ্ঠতল চিকিৎসা | গরম ডিপ galvanization |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| শক্তি | 10kV ~ 550kv |
|---|---|
| ডিমেরেন্সের টরলান্স | -2% |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| পৃষ্ঠতল চিকিৎসা | গরম ডিপ galvanization |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| শক্তি | 10kV ~ 550kv |
|---|---|
| ডিমেরেন্সের টরলান্স | -2% |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| পৃষ্ঠতল চিকিৎসা | গরম ডিপ galvanization |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| শক্তি | 10kV ~ 550kv |
|---|---|
| Dimenstion টর্নেস | -2% |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 1 মিমি 30 মিমি |
| পৃষ্ঠতল চিকিৎসা | গরম ডুব galvanization |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |