| Style | galvanized |
|---|---|
| Torlance of dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Style | galvanized |
|---|---|
| Torlance of dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Height | 14 M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface treatment | Galvanization |
| শৈলী | রাংঝালাই করা |
|---|---|
| ডিমেরেন্সের টরলান্স | -2% |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| বাতাসের গতি | 160 কিলোমিটার / ঘ, 30 মি / সেকেন্ড |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| উচ্চতা | 65 ফুট |
|---|---|
| কেজিতে ডিজাইন লোড | 300~ 1000 Kg প্রয়োগ করা হয়েছে মেরু থেকে 50cm পর্যন্ত |
| ন্যূনতম ফলন শক্তি | 345 mpa |
| বিভাগসমূহ | তিনটি বিভাগ |
| চেহারা | নলাকার, ত্রিভুজাকার, কৌণিক, জালি |
| Height | 30ft |
|---|---|
| Arm Type | Double Arms |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Voltage | 66kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 14M |
|---|---|
| Voltage | 110KV |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 5KN or 2.5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 18 M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 12.5 KN |
| Thickness | 4mm wall thickness |
| Style | galvanization |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |