| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| পণ্যের নাম | ইস্পাত ইউটিলিটি খুঁটি |
|---|---|
| আবেদন | বৈদ্যুতিক পাওয়ার ট্রান্সমিশন |
| বেধ | 1 মিমি থেকে 36 মিমি |
| সনদপত্র | ISO9001/BV/ |
| পাওয়ার ক্যাপাসিটি | 10kV থেকে 220kV |
| Thickness | 1mm to 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, polygonal or conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit for | electricity distribution |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| বৈশিষ্ট্য | ইস্পাত ট্রান্সমিশন লাইনের জন্য 14 মিটার মেটাল ইউটিলিটি পোলস বিয়ারিং লোড |
|---|---|
| আবেদন | বৈদ্যুতিক শক্তি সংক্রমণ |
| পৃষ্ঠের চিকিত্সা | গরম ডুব গ্যালভেনাইজেশন |
| বেধ | 3 মিমি 2.75 মিমি |
| প্রতিরক্ষামূলক স্তর | IP65 |
| ক্ষমতা | 10kV ~ 550kv |
|---|---|
| ডাইমেনশনের টরলেন্স | ± 2% |
| বেধ | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| পৃষ্ঠের চিকিত্সা | গরম ডুব গ্যালভেনাইজেশন |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| Surface treatment | hot dip galvanized |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit for | electricity distribution |
| type | 10M 33kv transmission line Electrical Power Pole for steel pole tower |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Product Name | 10kV hot dip galvanized electric power transmission line tubular steel pole |
|---|---|
| certificate | ISO9001 |
| warranty time | 15 years |
| tolerance | +/-2% |
| material | Alloy steel |