| Type | galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Design load in kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| type | 27m Gr65 High Voltage Electrical Power Pole Polygonal / Conical High Voltage Electrical |
|---|---|
| welding | AWS D1.1 |
| galvanization standard | ASTM A123 |
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid, multi-pyramidal, columniform, polygonal or conical |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| আদর্শ | ISO-9001 |
|---|---|
| বাতাসের গতি | 160 কিলোমিটার / ঘ, 30 মি / সেকেন্ড |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| ঢালাই স্ট্যান্ডার্ড | AWS D1.1 |
| এতে অভ্যস্ত হয়ে | / -2% |
| পণ্যের নাম | জালিত বৈদ্যুতিক শক্তি মেরু |
|---|---|
| আবেদন | বৈদ্যুতিক বিদ্যুৎ বিতরণ |
| Eldালাই স্ট্যান্ডার্ড | এডাব্লুএস ডি 1.1 |
| প্রাচীর বেধ | 1-36mm |
| ওয়ারেন্টি সময় | 15 বছর |
| পণ্যের নাম | পাওয়ার ট্রান্সমিশন পোলস গ্যালভানাইজড পাইপ মেটাল টিউবুলার স্টিল পোল |
|---|---|
| গ্যালভ্যানাইজেশন মান | এএসটিএম এ 123 |
| সনদপত্র | ISO-9001 |
| Eldালাইয়ের মান | এডাব্লুএস ডি 1.1 |
| সহ্য | +/- 2% |
| Product Name | Electric Power Poles |
|---|---|
| Dimension tolerance | +- 2% |
| life time | 50 years |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall thickness | 1-36mm |
| Waranty time | 15 years |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall thickness | 1-36mm |
| Waranty time | 15 years |