| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Color | Silver |
| Maintain | Easy maintain |
| নাম | মালয়েশিয়া স্ট্যান্ডার্ড 15 মিটার বৈদ্যুতিন কলাম স্টিলের মেরু এফআরপি এবং চিহ্নগুলি সহ |
|---|---|
| নকশা | 15 মি 510 কেজি 2 সেকশন |
| উচ্চতা | 15 |
| Thickenss | 7.2mm |
| ডিজাইন লোড | 510kg |
| type | 33kv 10m Transmission Line Steel Power Pole Electrical Power Pole For Steel Pole Tower |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| শৈলী | বহুভুজ মেরু |
|---|---|
| মাত্রার টরল্যান্স | +-2% |
| বেধ | 4 মিমি |
| বাতাসের গতি | 160কিমি/ঘন্টা |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ লাইন |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Optical assembly of lighting fixture | IP 65 |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| পণ্যের নাম | ইস্পাত ইউটিলিটি পোলস |
|---|---|
| প্রয়োগ | বৈদ্যুতিক শক্তি ট্রান্সমিশন |
| Dimenstion টর্নেস | -2% |
| প্রত্যয়ন পত্র | ISO9001 / বিভি / এসজিএস |
| ক্ষমতা ক্যাপাসিটি | 10kV থেকে 220kV |