| পণ্যের নাম | গ্যালভানাইজড স্টিল পাওয়ার পোল |
|---|---|
| প্রয়োগ | শক্তি রেখা |
| পুরুত্ব | 1 মিমি থেকে 36 মিমি |
| মাত্রা সহনশীলতা | +-2% |
| লাইফ টাইম | 50 বছর |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| পণ্যের নাম | ইস্পাত নলাকার মেরু |
|---|---|
| ঢালাই মান | AWSD 1.1 |
| উপাদান | Q345 |
| দেয়ালের পুরুত্ব | 3 মি.মি. |
| ওয়ারান্টীর | 15 বছর |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Galvanization | ASTM A123 |
| Height | 3m-50m |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Life time | 50 years |
| Type | steel tubular pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg |
| Wind speed | 160km/h |
| Suit for | electricity distribution |
| Mounted Type | Burial |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot-dip Galvanized |
| Lifetime | 50 Years |
| Weight | 75 Kg |
| Color | Silver |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Finish | Hot-dip Galvanized |
| Wind Resistance | 3-500km/h |
|---|---|
| Protective Level | IP65 |
| Galvanization | ASTM A123 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Lamp Power | 20-400W |