| উপাদান | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| বাতাসের গতি | 35মি/সেকেন্ড |
| স্থানের উৎপত্তি | ইক্সিং |
| টাইপ | দাফন |
| সারফেস ট্রিটমেন্ট | গরম ডুব galvanization |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| উপাদান | 14 মি 500 ড্যান বিদ্যুৎ সংক্রমণ ইস্পাত |
|---|---|
| মাউন্টিং উচ্চতা | 14 মি |
| আকৃতি | বৃত্তাকার শঙ্কু; অষ্টভুজ শঙ্কু; সোজা স্কোয়ার; নলাকার পদক্ষেপ; বহুভুজ |
| বন্ধনী | গ্রাহকের প্রয়োজনীয়তা অনুযায়ী একক বা ডাবল বন্ধনী |
| ওয়েল্ডিং স্ট্যান্ডার্ড | AWS D 1.1 |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| মডেল নম্বার | বৈদ্যুতিক ইস্পাত মেরু |
|---|---|
| উপাদান | Q345, Q235.GR65 |
| পৃষ্ঠতল চিকিৎসা | হট ডিপ গ্যালভেনাইজেশন (এএসটিএম এ 123) |
| উপাদান দৈর্ঘ্য | -25 মিমি থেকে 75 মিমি |
| মূল্যায়িত বিভব | 69KV-550KV |
| Package | bubble sheet, or according to client's requirements |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Standard | ISO 9001 |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |