| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Product Name | Steel Electric Power Poles |
|---|---|
| Application | Electric Power Distribution |
| Surface treatment | galvanization |
| Welding standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 220KV |
| Material | Gr65 |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| পণ্যের নাম | ইস্পাত শক্তি মেরু |
|---|---|
| আবেদন | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| পাদান | Gr65 |
| ন্যূনতম ফলন শক্তি | 460 এমপিএ |
| সর্বোচ্চ চূড়ান্ত প্রসার্য শক্তি | 620 এমপিএ |
| type | Single Arm CCTV Steel Pole Electrical Power Pole Factory in china |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Surface treatment | hot dip galvanized |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Class | Class A or B |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission |
| Pole Seal | Steel Top plate welding |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| প্রকার | সোজা মেরু, প্রসার্য মেরু, টার্ন পোল |
|---|---|
| সারফেস ট্রিটমেন্ট | গরম ও গভীর রং ঝালাই |
| কেজিতে ডিজাইন লোড | 300~1000kg উপরের মেরু থেকে 50cm পর্যন্ত প্রযোজ্য |
| বাতাসের গতি | 160কিমি/ঘণ্টা, 30মি/সেকেন্ড |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |