| Product Name | Electric steel power pole |
|---|---|
| Power | 110KV |
| Suit for | Power transmission Line |
| Surface treatment | Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 11KV |
| Material | ASTM A572 Gr50 |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Glavanization standard | Average not less than 86um |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| শক্তি | 10kv~550kv |
|---|---|
| প্রকার | সোজা মেরু, প্রসার্য মেরু, টার্ন পোল |
| পুরুত্ব | 1 মিমি থেকে 30 মিমি |
| বাতাসের গতি | 160কিমি/ঘণ্টা, 30মি/সেকেন্ড |
| সহনশীলতা | +/-2% |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design or Manufacture |
| Height | 14M or other height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| উপাদান | Q345, Q235 |
|---|---|
| শৈলী | galvanization |
| ডিজাইন লোড কেজি মধ্যে | 300 ~ 1000 কেজি থেকে মেরু থেকে 50cm থেকে applied |
| ডিমেরেন্সের টরলান্স | - ২% |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| পণ্যের নাম | ইস্পাত পাওয়ার খুঁটি |
|---|---|
| আবেদন | বিতরণ লাইন |
| উপাদান | S355JR = ASTM A572 Gr50 |
| ন্যূনতম ফলন শক্তি | 345 mpa |
| সর্বোচ্চ চূড়ান্ত প্রসার্য শক্তি | 620 mpa |
| পণ্যের নাম | 11.8 এম বৈদ্যুতিক মেরু |
|---|---|
| ডিজাইন | গ্রাহক ডিজাইন |
| উচ্চতা | 11.8M |
| ভোল্টেজ, বৈদ্যুতিক একক বিশেষ | 132kv |
| চিকিৎসা | অ্যাসফল্ট |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |