| Style | galvanized |
|---|---|
| Suface treatment | hot dip galvanization |
| Lamp power | 20w-400w |
| Torlance of the dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Product Name | Galvanized Double Arm Popular Traffic Light Pole Street Lighting Pole |
|---|---|
| Colar | any |
| Anchor bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| baseplate | 600*600*20mm |
| Height | 6m |
|---|---|
| Painting color | Black color or customer design |
| Light Type | LED |
| Light Shape | square type |
| Surface Treatment | galvanization and powder coating |
| Height | 10m |
|---|---|
| Painting color | Black or other color |
| Light Quantity | according to customer design |
| Application | Parking Lot Light Pole |
| Surface Treatment | galvanization and powder coating |
| Height | 8m |
|---|---|
| Light Quantity | two to four lights |
| Light Shape | square type |
| Surface Treatment | galvanization and powder coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |
| Item Name | Traffic Light Pole |
|---|---|
| Application | Traffic Sign |
| Arm Type | Single Arm |
| Traffic Light | LED or customer design |
| Surface Treatment | galvanization |
| Item Name | Traffic Light Pole |
|---|---|
| Application | Traffic Sign |
| Arm Type | Single Arm |
| Traffic Light | LED or customer design |
| Surface Treatment | galvanization |
| Height | 6m |
|---|---|
| Painting color | Black color or customer design |
| Light Type | LED |
| Light Shape | square type |
| Surface Treatment | galvanization and powder coating |
| Item Name | Traffic Signal Light Pole |
|---|---|
| Application | traffic mast arm pole |
| Arm Type | Single Arm,Double Arm |
| Traffic Light | Customized |
| Surface Treatment | Galvanization |
| মাত্রা সহনশীলতা | +- 2% |
|---|---|
| বায়ু প্রতিরোধের | 3-500 কিমি/ঘন্টা |
| উপাদান | জিআর 50 জিআর 65 এস 500 এস 355 |
| উচ্চতা | 69 কেভি 16 মি |
| ঢালাই | ওয়েল্ডিং সিডাব্লুবির আন্তর্জাতিক ld ালাই স্ট্যান্ডার্ডের সাথে নিশ্চিত করে |