| درجه | সোজা মেরু, প্রসার্য মেরু, মেরু ঘুরিয়ে |
|---|---|
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| আকার | শূন্যস্থান, বহু-পিরামিডাল, কলামিক, বহুভুজ বা শঙ্কু |
| ঢালাই মান | AWS D1.1 |
| এতে অভ্যস্ত হয়ে | / -2% |
| নাম | 9 মি 10 মিটার আফ্রিকান গ্যালভানাইজড স্টিলের মেরু 2.75 মিমি -3 মিমি পুরু সহ |
|---|---|
| ডিজাইন | 9 মি 10 মিটার আফ্রিকান গ্যালভানাইজড স্টিলের মেরু 2.75 মিমি -3 মিমি পুরু সহ |
| উচ্চতা | 9 মি 10 মি |
| Thickenss | 2.75-4 |
| ডিজাইন লোড | 200 400 650 800dan |
| নাম | 90 এফটি ফ্ল্যাঞ্জ টাইপ 3 সেগমেন্টস স্টিল মেরু বিটুমিন সহ গ্যালভেনাইজড মেরু মনোপোল |
|---|---|
| নকশা | 90 এফটি ফ্ল্যাঞ্জ টাইপ 3 সেগমেন্টস |
| উচ্চতা | 90FT |
| Thickenss | 6 মিমি 8 মিমি |
| ডিজাইন লোড | 2500dan |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN or more |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 11.8 m |
|---|---|
| Usage | electrical power tower |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm wall thickness |
| Product Name | Steel Power Electric Poles |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Surface treatment | galvanization painting |
| Design | Customized |
| Standard | ISO |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid, multi-pyramidal, columniform, polygonal or conical |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Package | Naked Package |
|---|---|
| Burial Length | 2000mm under the ground |
| Minimum yield strength | 450 mpa |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| material | Q345 |
| Delivery | 20-30 days |
| Supply Ability | 2000pcs per week |
| পরিচিতিমুলক নাম | MilkyWay |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Joint of the poles | insert mode, innerflange mode, face to face joint mode |
| Suit For | electricity distribution |
| Safety Factor | 1.0-2.0 |
| Surface treatment | hot dip galvanization |