| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Suit for | electricity distribution |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Steel Transmission Line |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Tolerance of the dimension | +-2% |
| Life time | 50 years |
| Type | 10m 11m 11.9m Round Steel Utility Pole 5mm Thickness for transmission line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Medium Voltage Transmission Line Connics Steel Power Pole with Yield strength 450 Mpa |
|---|---|
| Power | 10KV-220KV |
| Material | ASTM A572 Gr65 |
| Surface treatment | Galvanization and Bitumen |
| Glavanization standard | Average not less than 86um |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Product Name | Galvanized 9M 10M 11M Electric Steel Utility Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| প্রকার | 11m বৃত্তাকার ইস্পাত ইউটিলিটি ক্ষমতা ডোস্ ট্রান্সমিশন লাইন জন্য 5mm বেধ |
|---|---|
| আকার | গোলাকার, মোচাকার |
| পরিশোধের শর্ত | T/T, এল সি |
| ব্লিঙ্ক করা কার্সরের | 2.5 মিমি-16mm |
| সারফেস শেষ | গরম ও গভীর রং ঝালাই |
| টাইপ | সোজা মেরু, প্রসার্য মেরু, টার্ন পোল |
|---|---|
| শৈলী | গ্যালভানাইজেশন |
| বাতাসের গতি | 160কিমি/ঘণ্টা, 30মি/সেকেন্ড |
| মাত্রার টরল্যান্স | +- 2% |
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| درجه | সোজা মেরু, প্রসার্য মেরু, মেরু ঘুরিয়ে |
|---|---|
| উপযুক্ত | বিদ্যুৎ বিতরণ |
| আকার | শূন্যস্থান, বহু-পিরামিডাল, কলামিক, বহুভুজ বা শঙ্কু |
| ঢালাই মান | AWS D1.1 |
| এতে অভ্যস্ত হয়ে | / -2% |